Гренні Сміт

купить яблоки Гренні Сміт оптом

Купити оптом яблука Гренні Сміт в компанії Gardeno.

Гренні Сміт — популярний в Австралії, США та західноєвропейських країнах пізньозимовий сорт яблуні. Цей сорт був виведений в Австралії 1868 року. Названий він на честь Марії Енн Сміт, яка прищеплювала дерева від випадкового сіянця. Припускають, що цей сорт є гібридом Яблуні лісової та Яблуні домашньої в ролі запилювача. Зрілі плоди великого розміру (вага може перевищувати 300 грамів). За формою яблука «Гренні Сміт» овальні, округлі або усічено-конічні, темно-зелені, іноді з ніжним кремовим відтінком на сонячному боці, з великою кількістю дрібних рожевих підшкірних цяток. М'якуш зеленуватий, дуже щільний, середньої соковитості, кисло-солодкий. В теплих регіонах може формуватися смугастий рум'янець, підшкірні цятки стають рожевими. Знімна стиглість плодів настає в кінці жовтня — на початку листопада, на дереві вони утримуються міцно, від вітру не обсипаються. Сорт зазвичай використовують у кулінарії для приготування салатів, фруктових десертів, сухофруктів, компотів, варення, джемів і пирогів. Найбільш корисними вважають яблука зелених сортів, саме до них і належать яблука «Гренні Сміт».

Відмінною особливістю сорту є самі яблука - дуже насиченого зеленого кольору, впізнаваного з першого погляду. Іноді виявляються підшкірні вкраплення - коричневі або коричнево - червоні.

Плоди покриті щільною, стійкою до травм і пошкоджень, шкіркою. М'якоть плодів теж досить щільна, але разом з тим, соковита і ніжна.

Будучи природним напівкарликом, яблуні сорту середньорослі, швидкорослі в перші роки і уповільнюють зростання після вступу в плодоношення.

Сорт старий, широко поширений практично по всьому світу і обробляється у всіх кліматичних широтах, де тільки можна вирощувати яблуню. Він в міру вимогливий, хоча продуктивність і якість плодів, в значній мірі, залежить від умов зростання і погодних умов.

Переваги і недоліки сорту Гренні Сміт 

Переваги:

  • Відмінна транспортабельність плодів;
  • Тривалий термін зберігання;
  • Високі якісні характеристики плодів, їх гіпоалергенність;
  • Швидкоплідність і регулярність плодоношення.

Недоліки:

  • Середній рівень зимостійкості і посухостійкості дерев;
  • Підвищена вимогливість дерев до помірного тепла і світла.